KONYA ŞEHİR PORTALI
Eylül ayında 4 bin 30 konut satıldı!

Eylül ayı konut satış istatistikleri bugün TÜİK tarafından açıklandı. Türkiye İstatistik Kurumu Konya Bölge Müdürlüğü de 2017 yılı Eylül ayı Konut Satışı İstatistiklerinden “Konya ili, konut satışı” konusunda bir basın bülteni hazırladı. 

 

Bültene göre Konya’da 2017 yılı Eylül ayında 4 bin 030 konut satıldı.

 

2017 yılı Eylül ayı itibariyle Konya ilinde toplam konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre  yüzde 44 ve bir önceki aya göre  yüzde 17,2 oranında artarak 4 bin 030 adet oldu. Konya ili 4 030 konut satışı ile Türkiye genelindeki toplam konut satışlarından yüzde 2,9 pay alarak 6’ncı sırada yer aldı.

 

Türkiye genelinde konut satışları 2017 Eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 28,8 oranında artarak 140 298 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 23 471 konut satışı ve %16,7 ile en yüksek paya sahip oldu. Satış sayılarına göre İstanbul’u, 13 bin 945 konut satışı veyüzde 9,9 pay ile Ankara, 7 bin 575 konut satışı ve yüzde 5,4 pay ile İzmir izledi. Konut satış sayısının düşük olduğu iller sırasıyla 28 konut ile Şırnak, 29 konut ile Ardahan ve 35 konut ile Hakkari oldu.

 

2017 yılı Eylül ayında Konya’daki ipotekli konut satışı sayısı 902 adet olmuştur.

 

2017 yılı Eylül ayında Konya ilinde satılan konutların yüzde 22,4’ü ipotekli olarak satıldı ve ipotekli satış oranının en fazla olduğu iller sıralamasına göre 60’ıncı sırada yer aldı. Konya’da 2017 yılı Eylül ayı itibariyle bir önceki yılın aynı ayına göre ipotekli satılan konut sayısı yüzde 7,9 oranında azalmıştır.

 

Türkiye genelinde ipotekli konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3,7 oranında azalış göstererek 40 bin 534 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı yüzde 28,9 olarak gerçekleşti. İpotekli satışlarda İstanbul 6 910 konut satışı ve yüzde 17 pay ile ilk sırayı aldı. Toplam konut satışları içerisinde ipotekli satış payının en yüksek olduğu il yüzde 41,4 ile Ardahan oldu.

 

2017 Eylül ayında Konya’da diğer satış türleri sonucunda 3 128 konut el değiştirdi

 

Konya İlinde 2017 yılı Eylül ayı itibariyle bir önceki yılın aynı ayına göre diğer satış türleri sonucunda el değiştiren konut sayısı yüzde 72 oranında arttı. Aynı dönemde Konya ili toplam konut satışları içindeki diğer konut satışı payı (%77,6) sıralamasına göre 22’nci sırada yer aldı.

 

 

2017 Eylül ayında Konya’da satılan konutların 2 198 adedi ilk defa satılırken, 1 832 konut ise İkinci el Konut satışı ile el değiştirdi.

 

Konya’daki toplam konut satışlarındaki ilk satışların payı yüzde 54,5 iken; ikinci el satışlarının payı ise yüzde 45,5 olarak gerçekleşti. Türkiye genelinde ise konut satışları içinde ilk satışın payı yüzde 49,9, ikinci el satışlarının payı ise yüzde 50,1 oldu. |  Bu haber 116 defa okunmuştur.


EMLAK HABER  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Banyo dekorasyonunda gri beyaz modası

Banyo dekorasyonunda gri beyaz modası Birçok renk ile kombine edilebilen beyazın gri renk ile olan uyumu

Yeni Düzenlemeler Geliyor!

Yeni Düzenlemeler Geliyor! Yeni Düzenlemeler Geliyor!

Sektörümüzde Milat!!!

Sektörümüzde Milat!!! Gayrimenkul sektöründe tam bir milad olacak yönetmeliğe doğru geri sayım...

Göztepe Konutları'nın inşaatında sona gelindi!

Göztepe Konutları'nın inşaatında sona gelindi! Komyapı Sille’de bin 500 konutluk yeni bir yaşam alanı hayata geçiriliyor. Bera Holding’in inşaat sektöründe faaliy...

Tapu'da Web-Tapu sistemi hayata geçti.

Tapu'da Web-Tapu sistemi hayata geçti. Tapu Kadastro 6. Bölge Müdürü Erdoğan Büyükboyacı, web tapu sisteminin hayata geçtiğini söyledi.

Temmuz ayında 3 bin 383 konut satıldı!

Temmuz ayında 3 bin 383 konut satıldı! Türkiye İstatistik Kurumu Konya “Konya ili, konut satışı” konusunda bir basın bülteni hazırladı.

Konya'da satılan konut sayısında büyük artış

Konya'da satılan konut sayısında büyük artış Konya'da 2017 yılı mart ayında satılan konut sayısı bir önceki aya göre yüzde 33 artarak 3 bin 10 oldu.

Çevre Bakanlığı'ndan her daireye bir otopark şartı

Çevre Bakanlığı'ndan her daireye bir otopark şartı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, özellikle büyük şehirlerde yaşanan otopark sıkıntısına karşı önlem alıyor. Bakanlığı...

Erdoğan Duransoy: Yatırım saniyeden inşaata geçiyor!

Erdoğan Duransoy: Yatırım saniyeden inşaata geçiyor! Makine Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Ö. Erdoğan Duransoy, sanayicileri zor paza kazandığını söyledi. Durans...
AHMET IŞIK AHMET IŞIK
Emlak Yasa Tasarısı Şekilleniyor.
ZELİHA ERSOY ELBASAN ZELİHA ERSOY ELBASAN
Elektronik Ehliyet Sınavı E-Sinav nedir?
BÜLENT ARSLAN BÜLENT ARSLAN
Chobani’nin Kurucusu ve CEO’su Hamdi Ulukaya

  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

KONYAM EĞLENCE

Sinema
  Tiyatro
   
Şehir Turu
      Canlı Yayın
        Konya İmar

Tüm fotoğraflar

ECDAT PARKI

ECDAT PARKI

ŞEHR-İ FULYA

ŞEHR-İ FULYA

LALELER

LALELER

NALÇACILILAR HANRY JONES

NALÇACILILAR HANRY

NATURAPARK

NATURAPARK

TREN GARI

TREN GARI

ANKET

İkamet Ettiğiniz ev Kendinizin mi, Kira mı?
Tüm Anketler

Tüm videolar

PARK MAHAL

PARK MAHAL

NATURA PARK

NATURA PARK

SEHA ZERMERAM

SEHA ZERMERAM

ERYILMAZLAR YAKA TOWERS

ERYILMAZLAR YAKA T

BEĞEN İNŞAAT BAHAR EVLERİ

BEĞEN İNŞAAT BAHAR

OKKALAR KAMPANYA

OKKALAR KAMPANYA