KONYA ŞEHİR PORTALI
Konya Numune Hastanesi açılış için gün sayıyor!

Yıllardır açılacağı günü bekleyen Konya Numune Hastanesi, açılış için gün sayıyor. İnşaatı yapan firmanın, TOKİ’ye inşaatı tamamladığına dair bilgi verdiği ve TOKİ’ye bağlı mühendislerin de yeni hastane alanında eksiklik olup-olmadığına dair araştırma yaptığı öğrenildi. 


Yetkililerin onay vermesi ile birlikte açılış hazır hale gelecek. Önemli bir eksiklik görülmediği takdirde, önümüzdeki 1 ay içerisinde hastanenin hizmete girmesi hedefleniyor. Yıllardır, bir türlü açılış gününde tamamlanamayan hastaneyi Konya halkı yıllardır bekliyor.


Eski doğum evi alanında geçtiğimiz haftalarda yıkım çalışması başladı. Buranın da park alanı yapılacağı konuşuluyor. Hastanenin açılması ile birlikte, devlet hastanelerinde yaşanan yoğunluğun da azalacağı düşünülüyor.


TOKİ tarafından 26 Eylül 2014 tarihinde hastanenin ihalesi yeniden yapılıp, inşaat çalışmasına başlanılmıştı. 2017 yılı başlarında bitirilmesi planlanan hastanenin açılış tarihi birkaç kez ertelenmişti.


Öncesinde ise, 2016 yılında açılacağına dair açıklamalar da yapılmıştı. Adeta yılan hikayesine dönen hastane inşaatında mutlu sona yaklaşıldı.


Henüz net açılış tarihi belli olmamasına rağmen, inşaatın bitmesi ve onay sürecinin sona ermesi ile hasta kabulünün başlayacağı kaydediliyor. 


Konya için önemli bir yatırım olan yeni Numune Hastanesi’nin, Konya’da sağlık hizmetine çıta atlatacağı söyleniyor. Bu kapsamda Konya halkı, siyasiler ve yetkililer artık inşaatın biran evvel bitmesini istiyor. 


EN ÇOK KONUŞULAN KURUM 

Numune Hastanesi inşaatını ilk alan firmanın, işten geri çekilmesi sonrasında ihale tekrar yapılarak, hızlı bir inşaat sürecine girilmişti. 


Hatta İl sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, “Numune Hastanesi’nden ilgili firma çekildi. Bir hak ediş var. Alacağı az, ihale bedeli teminatı daha fazladır. Erzurum’daki hastanenin inşaatından da çekildiler. Burada da tekrar ihaleye çıkılacak. İlgili firmanın, Kanal İstanbul Projesi kapsamında arsa topladıkları ve buradan büyük bir darbe yedikleri yönünde duyumlarımız var. Erzurum’dan çekildiler olmadı, şimdi de Konya’dan çekildiler. Konya’da yataklı kurum olarak çok fazla açığımız yok. Sağlıkta niteliği daha da artırmak için çalışıyoruz” demişti. 


Yeni Numune Hastanesi, Konya’da en çok konuşulan ve açılış tarihi en çok değişen kamu kurumu olarak tarihe geçti.


Yeni Haberden |  Bu haber 246 defa okunmuştur.


Selçuklu  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Seha Yapı'dan karma konseptli yeni proje geliyor!

Seha Yapı'dan karma konseptli yeni proje geliyor! İttifak Holding’in inşaat sektöründeki markası Seha Yapı, yeni projeler hayata geçirmeye devam ediyor. Seha Yapı, K...

Seha İnşaat Konya'da 38.4 milyon TL'ye arsa aldı!

Seha İnşaat Konya'da 38.4 milyon TL'ye arsa aldı! Seha İnşaat, Konya Selçuklu Belediye Başkanlığı tarafından Yazır Mahallesi'nde yer alan 42 bin 558 metrekare al...

İller Bankası Lojmanı 55 milyon TL'ye satılıyor...

İller Bankası Lojmanı 55 milyon TL'ye satılıyor... elçuklu Belediyesi tarafından Konya'nın Dikilitaş ilçesindeki arsa satışa çıkıyor. Gayrimenkulün toplam bedeli ...

Konya'da 4 milyon TL'ye icradan satılık fabrika ve arsa!

Konya'da 4 milyon TL'ye icradan satılık fabrika ve arsa! Konya 1. İcra Dairesi, Karatay Tatlıcak Mahallesi'nde bulunan arsayı satışa çıkardı.

Hızlı Tren Gar İnşaatı Başladı.

Hızlı Tren Gar İnşaatı Başladı. Eski buğday pazarında başladı.

Mizan Emlak ve Koza Gold

Mizan Emlak ve Koza Gold Bir Projenin daha sonuna gelindi.
AHMET IŞIK AHMET IŞIK
Emlak Yasa Tasarısı Şekilleniyor.
ZELİHA ERSOY ELBASAN ZELİHA ERSOY ELBASAN
Elektronik Ehliyet Sınavı E-Sinav nedir?
BÜLENT ARSLAN BÜLENT ARSLAN
Chobani’nin Kurucusu ve CEO’su Hamdi Ulukaya

  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

KONYAM EĞLENCE

Sinema
  Tiyatro
   
Şehir Turu
      Canlı Yayın
        Konya İmar

Tüm fotoğraflar

ECDAT PARKI

ECDAT PARKI

ŞEHR-İ FULYA

ŞEHR-İ FULYA

LALELER

LALELER

NALÇACILILAR HANRY JONES

NALÇACILILAR HANRY

NATURAPARK

NATURAPARK

TREN GARI

TREN GARI

ANKET

İkamet Ettiğiniz ev Kendinizin mi, Kira mı?
Tüm Anketler

Tüm videolar

PARK MAHAL

PARK MAHAL

NATURA PARK

NATURA PARK

SEHA ZERMERAM

SEHA ZERMERAM

ERYILMAZLAR YAKA TOWERS

ERYILMAZLAR YAKA T

BEĞEN İNŞAAT BAHAR EVLERİ

BEĞEN İNŞAAT BAHAR

OKKALAR KAMPANYA

OKKALAR KAMPANYA