KONYA ŞEHİR PORTALI
Konya Karatay'ın çehresi değişiyor!

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, AK Parti Karatay İlçe Teşkilatı Başkanı Mehmet Genç ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Rasyonel Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sadrettin Soranlar’ı ziyaret ederek, 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması öncesinde açıklamalarda bulundu.


Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli ziyarette Karatay İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Pirinç, AK Parti Karatay İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri, Karatay Belediyesi Meclis Üyeleri ve AK Parti Karatay Gençlik Kolları Yönetimi katıldı. Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, 1 Kasım seçimlerinde Konya’dan AK Parti’ye yüzde 75 oy çıktığını dile getirdi. Konya için 16 Nisan’da en az yüzde 80 “Evet” oyu beklediklerini dile getiren Hançerli, 1 Kasım seçimlerinde Karatay ilçesinin yüzde 85. 7 oy oranı ile AK Parti’yi desteklendiğini aktardı.


SEÇİM ÇALIŞMADAN KAZANILMAZ


16 Nisan öncesi teşkilat mensupları ile birlikte dolaşarak, emek verilerek, referandumda gereken sonucu alacaklarına inandıklarını kaydeden Hançerli, gayret ve çabalarla sonuca ulaşacaklarının altını çizdi. Hançerli, “Teşkilat üyeleri ve Meclis üyeleri ile birlikte seçim çalışmalarını sürdürüyoruz. Yeni sistemde rejim değişikliği değil, sistem değişikliği gelecek. 16 Nisan’da ‘Evet’ çıkması durumda 17 Nisan’da sistem değişikliği yaşanmayacak. Anayasada Kasım 2019’da ilk seçimler yapılacak diyor. 17 Nisan’da başka bir Türkiye olacak yönündeki yanlış algılar oluşuyor. İlk başta yapılacak iki başlılık ortadan kaldırılacak. Türkiye tek partili iktidarlar döneminde atak yapmıştır. 16 Nisan yeni bir sürecin başlangıcı olacak” dedi.


KARATAY YENİ PROJELERİN MERKEZİ HALİNE GELECEK


Karatay ilçesinde devam eden projeler hakkında da bilgi veren Hançerli, Mevlana Bölgesi çevresindeki kentsel dönüşüm projesinin Karatay’ın çehresini değiştireceğini aktardı. Hançerli, “Mevlana Türbesi’nin çevresinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. O bölgeye 58 trilyon kamulaştırmaya para harcadık.  Toplamda 230 bin metrekare alanda yeni projeler inşa edilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Kent Müzesi projesi yer alıyor. 984 daire, 32 dükkan, Yazma Eserler Bölge Kütüphanesi devlet desteğiyle yapılacak. Orta ölçekli şehirler içerisinde ilk Konya gelecek. Güzel bir mimariyle, projenin bitimiyle güzel bir görünüm kazanacak. Son 5 sene içerisinde Karatay ilçesindeki nüfus artışında patlama yaşanıyor. 5 seneye kadar Karatay ilçesinde 3 katlı, 5 katlı apartmanlar kalmayacak. Karatay ilçesi yeni projelerin merkezi haline gelecek. Karatay ilçesinde 5 sene içerisinde 125 bin nüfusluk bir imar hareketi var” diye konuştu.


GENÇLER İÇİN PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ


Karatay ilçesinde yaşayan gençler için şehrin farklı noktalarında eğitime yönelik çalışmalar planladıklarını değinen Hançerli, Karatay’da etüt salonlarını çoğaltacaklarını aktardı. Hançerli, “Sınav zamanlarında gençlerin çalışmaları için hafta sonları da etüt salonlarını açık bırakıyoruz. Büyükşehir Belediyesi Aslım bölgesine bir tesis kuruyor” diyerek açıklamalarda bulundu.


Milliyet |  Bu haber 698 defa okunmuştur.


EMLAK HABER  KATEGORİSİNDEN HABERLER

Banyo dekorasyonunda gri beyaz modası

Banyo dekorasyonunda gri beyaz modası Birçok renk ile kombine edilebilen beyazın gri renk ile olan uyumu

Yeni Düzenlemeler Geliyor!

Yeni Düzenlemeler Geliyor! Yeni Düzenlemeler Geliyor!

Sektörümüzde Milat!!!

Sektörümüzde Milat!!! Gayrimenkul sektöründe tam bir milad olacak yönetmeliğe doğru geri sayım...

Göztepe Konutları'nın inşaatında sona gelindi!

Göztepe Konutları'nın inşaatında sona gelindi! Komyapı Sille’de bin 500 konutluk yeni bir yaşam alanı hayata geçiriliyor. Bera Holding’in inşaat sektöründe faaliy...

Eylül ayında 4 bin 30 konut satıldı!

Eylül ayında 4 bin 30 konut satıldı! Eylül 2017 konut satış verilerine göre Konya’da 2017 yılı Eylül ayında 4 bin 030 konut satıldı.Konya ili 4 bin 030 ...

Tapu'da Web-Tapu sistemi hayata geçti.

Tapu'da Web-Tapu sistemi hayata geçti. Tapu Kadastro 6. Bölge Müdürü Erdoğan Büyükboyacı, web tapu sisteminin hayata geçtiğini söyledi.

Temmuz ayında 3 bin 383 konut satıldı!

Temmuz ayında 3 bin 383 konut satıldı! Türkiye İstatistik Kurumu Konya “Konya ili, konut satışı” konusunda bir basın bülteni hazırladı.

Konya'da satılan konut sayısında büyük artış

Konya'da satılan konut sayısında büyük artış Konya'da 2017 yılı mart ayında satılan konut sayısı bir önceki aya göre yüzde 33 artarak 3 bin 10 oldu.

Çevre Bakanlığı'ndan her daireye bir otopark şartı

Çevre Bakanlığı'ndan her daireye bir otopark şartı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, özellikle büyük şehirlerde yaşanan otopark sıkıntısına karşı önlem alıyor. Bakanlığı...
AHMET IŞIK AHMET IŞIK
Emlak Yasa Tasarısı Şekilleniyor.
ZELİHA ERSOY ELBASAN ZELİHA ERSOY ELBASAN
Elektronik Ehliyet Sınavı E-Sinav nedir?
BÜLENT ARSLAN BÜLENT ARSLAN
Chobani’nin Kurucusu ve CEO’su Hamdi Ulukaya

  •  
  •  

  • Son 7 gün haber eklenmedi.

  • Bu ay haber eklenmedi.

KONYAM EĞLENCE

Sinema
  Tiyatro
   
Şehir Turu
      Canlı Yayın
        Konya İmar

Tüm fotoğraflar

ECDAT PARKI

ECDAT PARKI

ŞEHR-İ FULYA

ŞEHR-İ FULYA

LALELER

LALELER

NALÇACILILAR HANRY JONES

NALÇACILILAR HANRY

NATURAPARK

NATURAPARK

TREN GARI

TREN GARI

ANKET

İkamet Ettiğiniz ev Kendinizin mi, Kira mı?
Tüm Anketler

Tüm videolar

PARK MAHAL

PARK MAHAL

NATURA PARK

NATURA PARK

SEHA ZERMERAM

SEHA ZERMERAM

ERYILMAZLAR YAKA TOWERS

ERYILMAZLAR YAKA T

BEĞEN İNŞAAT BAHAR EVLERİ

BEĞEN İNŞAAT BAHAR

OKKALAR KAMPANYA

OKKALAR KAMPANYA